Sandvik Coromant 151.2-20-25M Tool block for blades
Next
Sandvik Coromant 151.2-12-21M Tool block for blades
Previous
Sandvik Coromant 151.2-12-21M Tool block for blades
Previous
R 4 453,95
inc. vat
In stock
SKU
5757003
Tool block for blades
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Tool block for blades
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| LF - Functional Length | 119.89mm |
| WT - Weight Of Item | 1.26kg |
| OAL - Overall Length | 119.89mm |
| OHX - Maximum Overhang | 5mm |
| LSC - Clamping Length | 119.89mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 38.4mm |
| HF - Functional Height | 25.4mm |
| H - Shank Height | 25.4mm |
| LPR - Protruding Length | 119.89mm |
| B - Shank Width | 25.4mm |
| OAH - Overall Height | 45.47mm |
| OAW - Overall Width | 43.4mm |
| RADH - Radial Body Height | 25.4mm |
| RADW - Radial Body Width | 13.46mm |
| ORDCODE | 151.2-16-25M |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_VKT01_B1616_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_PMC012_C0250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 03:21:00.000 |
| Hand | N |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review