Sandvik Coromant 151.2-40-40-8 T-Max™ Q-Cut blade for parting
Next
Sandvik Coromant 151.2-28-40-5 T-Max™ Q-Cut blade for parting
Previous
Sandvik Coromant 151.2-28-40-5 T-Max™ Q-Cut blade for parting
Previous
R 2 749,65
inc. vat
In stock
SKU
5757364
T-Max® Q-Cut blade for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut blade for parting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| LF - Functional Length | 77.6986mm |
| WT - Weight Of Item | 0.06kg |
| OAL - Overall Length | 77.6986mm |
| OHX - Maximum Overhang | 38.1mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 2.675mm |
| HF - Functional Height | 40mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 6.787mm |
| H - Shank Height | 57.15mm |
| CW - Cutting Width | 3mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 38.1mm |
| ORDCODE | 151.2-40-30-8 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_PMC013_C0400_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 05:39:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CB2G30_1 |
| Hand | N |
| MIID - Master Insert Identification | N151.2-300- 5E |
| SSC - Insert Seat Size Code | 30 |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant TR-V13JBL 2525M CoroTurn™ TR shank tool for turningR 2 401,20 inc. vat
Write Your Own Review