Sandvik Coromant 327-16B18SC-09 Weldon to CoroMill™ 327 adaptor
Next
Sandvik Coromant 327-12B30EC-06 Weldon to CoroMill™ 327 adaptor
Previous
Sandvik Coromant 327-12B30EC-06 Weldon to CoroMill™ 327 adaptor
Previous
R 4 690,85
inc. vat
In stock
SKU
5758727
Weldon to CoroMill® 327 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Weldon to CoroMill® 327 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 6mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 96.5mm |
| BD - Body Diameter | 6mm |
| LB - Body Length | 44.232mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 30deg |
| TQ - Torque | 1.8Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 400001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.13kg |
| OAL - Overall Length | 96.5mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50.5mm |
| LSC - Clamping Length | 46mm |
| OHN - Minimum Overhang | 44.232mm |
| H - Shank Height | 10.4mm |
| MHD - Mounting Hole Distance | 22.5mm |
| ORDCODE | 327-12B42EC-06 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLW_G1200_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CM3271_C0060_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 2 |
| CHANGEDATE | 2022-02-09 14:01:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | HB |
| STDNO - Standard Number | DIN6535 |
| TCDCON - Connection Diameter Tolerance | h6 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 570-32NG-12 Rectangular shank to CoroTurn™ SL adaptorR 2 553,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 570-32NG-16 Rectangular shank to CoroTurn™ SL adaptorR 2 717,45 inc. vat -
Sandvik Coromant 570-32NG-20 Rectangular shank to CoroTurn™ SL adaptorR 3 574,20 inc. vat -
Sandvik Coromant 570-32L151.3-10-50 T-Max™ Q-Cut head for groovingR 3 088,90 inc. vat -
Sandvik Coromant 570-32L151.3-13-60 T-Max™ Q-Cut head for groovingR 3 088,90 inc. vat
Write Your Own Review