Sandvik Coromant 392.41014-4025062 HSK to ER collet chuck
Next
Sandvik Coromant 392.41005C-4022050 HSK to arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.41005C-4022050 HSK to arbor adaptor
Previous
R 4 817,35
inc. vat
In stock
SKU
6078698
HSK to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 38.009mm |
| DCON - Connection Diameter | 22mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 60mm |
| BD - Body Diameter | 50mm |
| LB - Body Length | 60mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 45Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 250001/min |
| WT - Weight Of Item | 876g |
| OAL - Overall Length | 85mm |
| OHX - Maximum Overhang | 60mm |
| ORDCODE | 392.41005C-5022060 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1AB1_G2200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-04 01:04:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant R123H1-0200-RE 7015 CoroCut™ 1-2 insert for profilingR 1 935,45 inc. vat
Write Your Own Review