Sandvik Coromant 392.410EH-63 20 053 HSK to Coromant EH adaptor
Previous
Previous
R 8 185,70
inc. vat
Out of stock
SKU
HSK to Coromant EH adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to Coromant EH adaptor
| CP - Coolant Pressure | 10000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 24.1mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 59mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 59mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 65Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 205001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.739kg |
| OAL - Overall Length | 91mm |
| OHX - Maximum Overhang | 59mm |