Sandvik Coromant 392.55EH-30 10 057 MAS-BT 403 to Coromant EH adaptor
Next
Sandvik Coromant 392.410EH-63 20 091 HSK to Coromant EH adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.410EH-63 20 091 HSK to Coromant EH adaptor
Previous
R 8 185,70
inc. vat
In stock
SKU
6048657
HSK to Coromant EH adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to Coromant EH adaptor
| CP - Coolant Pressure | 10000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 24.1mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 105mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 105mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 65Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 205001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.031kg |
| OAL - Overall Length | 137mm |
| OHX - Maximum Overhang | 105mm |
| ORDCODE | 392.410EH-63 25 105 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SAT01_A0250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-13 09:47:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review