Sandvik Coromant 392.54023-5025085 BIG-PLUS ISO to Weldon / ISO 9766 adaptor
Next
Sandvik Coromant 392.54005C5040060 BIG-PLUS ISO to arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.54005C5040060 BIG-PLUS ISO to arbor adaptor
Previous
R 9 742,80
inc. vat
Out of stock
SKU
7079774
BIG-PLUS ISO to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
BIG-PLUS ISO to arbor adaptor
| DFC - Functional Diameter | 69.85mm |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 60mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 65mm |
| BD - Body Diameter | 130mm |
| LB - Body Length | 65mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 180Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 120001/min |
| WT - Weight Of Item | 6.989kg |
| OAL - Overall Length | 195.6mm |
| OHX - Maximum Overhang | 65mm |
| DBC - Diameter Bolt Circle | 101.6mm |
| ORDCODE | 392.54005-5060065 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG10BP_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1C4_G6000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | M24 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-20 08:21:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | BIG-PLUS |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review