Sandvik Coromant 392.55EH-30 25 054 MAS-BT 403 to Coromant EH adaptor
Next
Sandvik Coromant 392.55EH-30 16 052 MAS-BT 403 to Coromant EH adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.55EH-30 16 052 MAS-BT 403 to Coromant EH adaptor
Previous
R 7 503,75
inc. vat
In stock
SKU
5850779
MAS-BT 403 to Coromant EH adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
MAS-BT 403 to Coromant EH adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 31.75mm |
| DCON - Connection Diameter | 19.2mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 49mm |
| BD - Body Diameter | 46mm |
| LB - Body Length | 49mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 50Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 250001/min |
| WT - Weight Of Item | 443g |
| OAL - Overall Length | 97.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 49mm |
| ORDCODE | 392.55EH-30 20 049 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG51_C0300_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SAT01_A0200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | M12 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-03-16 11:53:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD |
| STDNO - Standard Number | MAS403-BT |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review