Sandvik Coromant 392.ER327-16 09 022 ER to CoroMill™ 327 adaptor
Next
Sandvik Coromant C8-A391.19-19 095 Coromant Capto™ to shrink fit chuck
Previous
Sandvik Coromant C8-A391.19-19 095 Coromant Capto™ to shrink fit chuck
Previous
R 4 650,60
inc. vat
Out of stock
SKU
6073867
ER to CoroMill® 327 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ER to CoroMill® 327 adaptor
| DFC - Functional Diameter | 11mm |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 9mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 24.98mm |
| BD - Body Diameter | 9mm |
| LB - Body Length | 16.05mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 4.3Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 400001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.065kg |
| OAL - Overall Length | 38.61mm |
| OHX - Maximum Overhang | 24.98mm |
| ORDCODE | 392.ER327-11 09 022 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CLTERB_C0110_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CM3271_C0090_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 22:58:00.000 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review