Sandvik Coromant 570-25R123G13C CoroCut™ 1-2 head for grooving
Next
Sandvik Coromant 570-25R123F15B CoroCut™ 1-2 head for grooving
Previous
Sandvik Coromant 570-25R123F15B CoroCut™ 1-2 head for grooving
Previous
R 2 301,15
inc. vat
In stock
SKU
5764522
CoroCut® 1-2 head for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 head for grooving
| CP - Coolant Pressure | 4000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 14mm |
| TQ - Torque | 2Nm |
| WT - Weight Of Item | 107g |
| OAL - Overall Length | 17.8mm |
| OHX - Maximum Overhang | 13.25mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| DMIN - Minimum Bore Diameter | 145mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 34.35mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 4.1mm |
| CW - Cutting Width | 1.5mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 12mm |
| ORDCODE | 570-32L123D12B |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SLHDS_C0320_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 5 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 14:57:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CCD2_2 |
| Hand | L |
| MIID - Master Insert Identification | N123D2-0150-0002-CM |
| SSC - Insert Seat Size Code | D |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
Write Your Own Review