Sandvik Coromant 570-32L151.21-20-20 T-Max™ Q-Cut head for grooving
Next
Sandvik Coromant 570-32L151.21-32-50 T-Max™ Q-Cut head for grooving
Previous
Sandvik Coromant 570-32L151.21-32-50 T-Max™ Q-Cut head for grooving
Previous
R 2 301,15
inc. vat
In stock
SKU
5764587
CoroCut® 3 head for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 3 head for grooving
| CP - Coolant Pressure | 1000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 14mm |
| TQ - Torque | 3Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.069kg |
| OAL - Overall Length | 17.8mm |
| OHX - Maximum Overhang | 14mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 28.5mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 3.73mm |
| CW - Cutting Width | 1.5mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 6.35mm |
| ORDCODE | 570-32L123T06B |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SLHDS_C0320_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 14:57:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | S |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CDT_1 |
| Hand | L |
| MIID - Master Insert Identification | N123T3-0150- CM |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SSC - Insert Seat Size Code | T |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant A880-D1625LX38-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 249,95 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1625LX38-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 790,45 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1312LX38-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 12 968,55 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1312P38-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 375,30 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1562P38-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 790,45 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1312LX38-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 931,25 inc. vat
Write Your Own Review