Sandvik Coromant C10-NC5010-00050 Hydraulic clamping unit
Next
Sandvik Coromant 570-40LF-3232 Rectangular shank to CoroTurn™ SL adaptor
Previous
Sandvik Coromant 570-40LF-3232 Rectangular shank to CoroTurn™ SL adaptor
Previous
R 19 481,00
inc. vat
In stock
SKU
5765179
Mini-turret for four CoroTurn® SL heads
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Mini-turret for four CoroTurn® SL heads
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 18mm |
| TQ - Torque | 8.8Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.477kg |
| OAL - Overall Length | 34.5mm |
| OHX - Maximum Overhang | 18mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 95deg |
| WF - Functional Width | 23mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 34.5mm |
| OAH - Overall Height | 49.3mm |
| OAW - Overall Width | 49.3mm |
| ORDCODE | 570-4-32-40-050-RA |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SLHDS_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SLHDSA1_C0320_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-29 09:06:00.000 |
| Hand | N |
| CCONWS - Workpiece Side Connection Count | 4 |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review