Sandvik Coromant 930-HA05-S-20-110 HSK to CoroChuckâ„¢ 930
Next
Sandvik Coromant 930-C10-HD-25-105 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
Sandvik Coromant 930-C10-HD-25-105 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
R 8 293,80
inc. vat
In stock
SKU
6743582
HSK to CoroChuck™ 930
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to CoroChuck™ 930
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 30.007mm |
| DCON - Connection Diameter | 12mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 96mm |
| BD - Body Diameter | 40mm |
| LB - Body Length | 96mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 8Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 400001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.651kg |
| OAL - Overall Length | 116mm |
| OHX - Maximum Overhang | 96mm |
| LSC - Clamping Length | 46mm |
| OHN - Minimum Overhang | 96mm |
| ORDCODE | 930-HA04-S-12-096 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLH_G1200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-15 15:13:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D2050L25-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 8 300,70 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D3250L40-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 375,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D3350L40-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 375,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2000L25-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 067,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2000L25-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 884,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2000L25-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 856,65 inc. vat
Write Your Own Review