Sandvik Coromant A1B05-50 22 035 ISO 7388-1 to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant A2B05-40 22 100 MAS-BT 403 to arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant A2B05-40 22 100 MAS-BT 403 to arbor adaptor
Previous
R 1 683,60
inc. vat
In stock
SKU
5721604
ISO 7388-1 to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ISO 7388-1 to arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44.45mm |
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50mm |
| BD - Body Diameter | 78mm |
| LB - Body Length | 50mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 180Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 180001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.82kg |
| OAL - Overall Length | 118.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50mm |
| ORDCODE | A1B05-40 32 050 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG17_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1AB1_G3200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | M16 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 22:22:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD/B |
| STDNO - Standard Number | DIN69871 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant SNGA120412S01525F 7115 T-Max™ P insert for turningR 2 237,90 inc. vat -
Sandvik Coromant SNGA120408S01525F 7115 T-Max™ P insert for turningR 2 237,90 inc. vat -
Sandvik Coromant TR-DC1308S01020F 7105 CoroTurn™ TR insert for turningR 1 197,15 inc. vat -
Sandvik Coromant TR-VB1308S01020F 7105 CoroTurn™ TR insert for turningR 1 197,15 inc. vat -
Sandvik Coromant TR-VB1304S01020F 7105 CoroTurn™ TR insert for turningR 1 197,15 inc. vat
Write Your Own Review