Sandvik Coromant A1B20-40 25 100 ISO 7388-1 to Weldon adaptor
Next
Sandvik Coromant A1B20-40 20 063 ISO 7388-1 to Weldon adaptor
Previous
Sandvik Coromant A1B20-40 20 063 ISO 7388-1 to Weldon adaptor
Previous
R 1 620,35
inc. vat
In stock
SKU
5721526
ISO 7388-1 to Weldon adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
ISO 7388-1 to Weldon adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44.45mm |
| DCON - Connection Diameter | 20mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 100mm |
| BD - Body Diameter | 52mm |
| LB - Body Length | 78.95mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 30deg |
| TQ - Torque | 20Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 180001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.89kg |
| OAL - Overall Length | 168.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 100mm |
| LSC - Clamping Length | 54mm |
| ORDCODE | A1B20-40 20 100 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG17_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLW_G2000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | M16 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-02 06:31:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD/B |
| STDNO - Standard Number | DIN69871 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review