Sandvik Coromant A205-30 22 035 MAS-BT 403 to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant A1B08-40 40 060 ISO 7388-1 to side & face mill arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant A1B08-40 40 060 ISO 7388-1 to side & face mill arbor adaptor
Previous
R 1 787,10
inc. vat
In stock
SKU
6073968
MAS-BT 403 to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
MAS-BT 403 to arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 31.75mm |
| DCON - Connection Diameter | 16mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 35mm |
| BD - Body Diameter | 46mm |
| LB - Body Length | 35mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 22Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 250001/min |
| WT - Weight Of Item | 543g |
| OAL - Overall Length | 83.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 35mm |
| ORDCODE | A205-30 16 035 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG51_C0300_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1AB1_G1600_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | M12 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 22:58:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD |
| STDNO - Standard Number | MAS403-BT |
| DPC - Damping Property | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review