Sandvik Coromant A2B27-50 16 080 MAS-BT 403 to ISO 9766 adaptor
Next
Sandvik Coromant A2B27-40 25 080 MAS-BT 403 to ISO 9766 adaptor
Previous
Sandvik Coromant A2B27-40 25 080 MAS-BT 403 to ISO 9766 adaptor
Previous
R 1 828,50
inc. vat
In stock
SKU
5722047
MAS-BT 403 to ISO 9766 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
MAS-BT 403 to ISO 9766 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44.45mm |
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 85mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 85mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 30Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 180001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.505kg |
| OAL - Overall Length | 150.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 85mm |
| LSC - Clamping Length | 61.5mm |
| ORDCODE | A2B27-40 32 085 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG57_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLISO_G3200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | M16 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-02 06:32:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD/B |
| STDNO - Standard Number | MAS403-BT |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review