Sandvik Coromant A2B20-50 08 063 MAS-BT 403 to Weldon adaptor
Next
Sandvik Coromant A2B27-50 20 085 MAS-BT 403 to ISO 9766 adaptor
Previous
Sandvik Coromant A2B27-50 20 085 MAS-BT 403 to ISO 9766 adaptor
Previous
R 2 472,50
inc. vat
In stock
SKU
5722050
MAS-BT 403 to ISO 9766 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
MAS-BT 403 to ISO 9766 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 69.85mm |
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 90mm |
| BD - Body Diameter | 100mm |
| LB - Body Length | 90mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 20Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 120001/min |
| WT - Weight Of Item | 4.08kg |
| OAL - Overall Length | 191.8mm |
| OHX - Maximum Overhang | 90mm |
| LSC - Clamping Length | 57.5mm |
| ORDCODE | A2B27-50 25 090 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG57_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLISO_G2500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | M24 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-09-02 06:32:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD/B |
| STDNO - Standard Number | MAS403-BT |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C4-TLI-OK60A Manual clamping unit for Okuma machinesR 28 131,30 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-TLI-OK60A-SS Manual clamping unit for Okuma machinesR 30 941,90 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-TLI-BT65A Manual clamping unit for BMT turretsR 24 457,05 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-TRE-BT65A Manual clamping unit for BMT turretsR 24 457,05 inc. vat
Write Your Own Review