Sandvik Coromant A392.41020-100 25 100A HSK to Weldon adaptor
Next
Sandvik Coromant A392.41006-10019260A HSK to arbor damped adaptor
Previous
Sandvik Coromant A392.41006-10019260A HSK to arbor damped adaptor
Previous
R 4 926,60
inc. vat
In stock
SKU
5722824
HSK to Weldon adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to Weldon adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 75.013mm |
| DCON - Connection Diameter | 19.05mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 89.9922mm |
| BD - Body Diameter | 100mm |
| LB - Body Length | 90mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 20Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 125001/min |
| WT - Weight Of Item | 2.713kg |
| OAL - Overall Length | 139.992mm |
| OHX - Maximum Overhang | 89.9922mm |
| LSC - Clamping Length | 54mm |
| ORDCODE | A392.41020-100 19 090A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLW_R7500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 00:59:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review