Sandvik Coromant AA3B05-50 32 050 CAT-V to arbor adaptor
Previous
Previous
SKU
CAT-V to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CAT-V to arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 69.85mm |
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50mm |
| BD - Body Diameter | 98.42mm |
| LB - Body Length | 50mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 300Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 120001/min |
| WT - Weight Of Item | 4.46kg |
| OAL - Overall Length | 151.8mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50mm |
| DBC - Diameter Bolt Circle | 66.7mm |
| ORDCODE | AA3B05-50 40 050 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG37_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1ABC_G4000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | 1"-8 |