Sandvik Coromant AA3B20-50 09 063 CAT-V to Weldon adaptor
Next
Sandvik Coromant AA3B20-50 38 101 CAT-V to Weldon adaptor
Previous
Sandvik Coromant AA3B20-50 38 101 CAT-V to Weldon adaptor
Previous
R 2 597,85
inc. vat
Out of stock
SKU
5721207
CAT-V to Weldon adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CAT-V to Weldon adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 69.85mm |
| DCON - Connection Diameter | 50.8mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 142.875mm |
| BD - Body Diameter | 95.2mm |
| LB - Body Length | 123.8mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 45deg |
| TQ - Torque | 50Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 120001/min |
| WT - Weight Of Item | 7.35kg |
| OAL - Overall Length | 244.675mm |
| OHX - Maximum Overhang | 142.875mm |
| LSC - Clamping Length | 84mm |
| ORDCODE | AA3B20-50 51 143 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG37_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLW_S2000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | 1"-8 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 22:21:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD/B |
| STDNO - Standard Number | ASME B5.50 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D1850L25-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 884,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1950L25-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 491,10 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D3100L40-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 931,25 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D3150L40-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 375,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D1950L25-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 7 884,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D3100L40-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 12 968,55 inc. vat
Write Your Own Review