Sandvik Coromant C4-DNE-MS60A-I Driven tool holder for Mori Seiki machines
Next
Sandvik Coromant C4-TRI-MS60A-XT Manual clamping unit for Mori Seiki machines
Previous
Sandvik Coromant C4-TRI-MS60A-XT Manual clamping unit for Mori Seiki machines
Previous
R 13 358,40
inc. vat
Out of stock
SKU
6047716
CDI 80 turret interface to rectangular shank adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CDI 80 turret interface to rectangular shank adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 80mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 85mm |
| TQ - Torque | 25Nm |
| WT - Weight Of Item | 7.138kg |
| OAL - Overall Length | 160mm |
| OHX - Maximum Overhang | 85mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 61mm |
| HF - Functional Height | 25mm |
| LPR - Protruding Length | 85mm |
| OAH - Overall Height | 98mm |
| OAW - Overall Width | 156mm |
| ORDCODE | ASH-TNE-CDI80-25 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02_C0380_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_VKT01_A2525_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-05-04 11:08:00.000 |
| Hand | N |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
Write Your Own Review