Sandvik Coromant C3-A391.20-12 055 Coromant Capto™ to Weldon adaptor
Next
Sandvik Coromant C10-390.410-125 160 HSK to Coromant Capto™ adaptor
Previous
Sandvik Coromant C10-390.410-125 160 HSK to Coromant Capto™ adaptor
Previous
R 5 077,25
inc. vat
In stock
SKU
5726745
Coromant Capto® to Weldon adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to Weldon adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 22mm |
| DCON - Connection Diameter | 9.525mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 50.0126mm |
| BD - Body Diameter | 32mm |
| LB - Body Length | 50mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 8Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.22kg |
| OAL - Overall Length | 69.0126mm |
| OHX - Maximum Overhang | 50.0126mm |
| LSC - Clamping Length | 43mm |
| ORDCODE | C3-A391.20-09 050 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0320_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLW_R3750_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-01-20 07:19:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review