Sandvik Coromant C4-NC3000-V50-040 VDI to Coromant Capto™ clamping unit
Next
Sandvik Coromant C6-NC3000-V40-090 VDI to Coromant Capto™ clamping unit
Previous
Sandvik Coromant C6-NC3000-V40-090 VDI to Coromant Capto™ clamping unit
Previous
R 10 921,55
inc. vat
In stock
SKU
6884880
VDI to Coromant Capto® clamping unit
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
VDI to Coromant Capto® clamping unit
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 22mm |
| DCON - Connection Diameter | 32mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 35mm |
| BD - Body Diameter | 32mm |
| LB - Body Length | 10mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 45Nm |
| WT - Weight Of Item | 2.403kg |
| OAL - Overall Length | 113mm |
| OHX - Maximum Overhang | 35mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 0mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 35mm |
| OAH - Overall Height | 84mm |
| OAW - Overall Width | 98mm |
| ORDCODE | C3-NC3000-V50-035 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_ZYV01A_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS03_C0320_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-07-19 06:10:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | N |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review