Sandvik Coromant C5-A391.20-25 085 Coromant Capto™ to Weldon adaptor
Next
Sandvik Coromant C5-A391.20-19 060 Coromant Capto™ to Weldon adaptor
Previous
Sandvik Coromant C5-A391.20-19 060 Coromant Capto™ to Weldon adaptor
Previous
R 8 338,65
inc. vat
Out of stock
SKU
5728205
HSK to Coromant Capto® adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to Coromant Capto® adaptor
| CP - Coolant Pressure | 10000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 28mm |
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 80mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 80mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 55Nm |
| WT - Weight Of Item | 1.085kg |
| OAL - Overall Length | 112mm |
| OHX - Maximum Overhang | 80mm |
| ORDCODE | C4-390.410-63 080C |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS03_C0400_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-01-20 05:05:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review