Sandvik Coromant C4-CXS-47-04 Coromant Capto™ to CoroTurn™ XS adaptor
Next
Sandvik Coromant C3-LC2030-41030M VDI to Coromant Capto™ clamping unit
Previous
Sandvik Coromant C3-LC2030-41030M VDI to Coromant Capto™ clamping unit
Previous
R 6 545,80
inc. vat
In stock
SKU
5727026
Coromant Capto® to rectangular shank adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to rectangular shank adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 28mm |
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 30mm |
| WT - Weight Of Item | 0.7kg |
| OAL - Overall Length | 70mm |
| OHX - Maximum Overhang | 30mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 50mm |
| HF - Functional Height | 15.875mm |
| LPR - Protruding Length | 46mm |
| OAH - Overall Height | 57mm |
| OAW - Overall Width | 50mm |
| RADH - Radial Body Height | 32mm |
| RADW - Radial Body Width | 24.9936mm |
| DIX - Maximum Tool Changer Interference Diameter | 70mm |
| ORDCODE | C4-ASHA-25046-10U |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_VKT01_B1010_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 6 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-07-05 15:22:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| Hand | L |
| CCONWS - Workpiece Side Connection Count | 1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review