Sandvik Coromant C4-TRE-MS40A Manual clamping unit for Mori Seiki machines
Next
Sandvik Coromant CXS-16-07FN Rectangular shank to CoroTurn™ XS adaptor
Previous
Sandvik Coromant CXS-16-07FN Rectangular shank to CoroTurn™ XS adaptor
Previous
R 24 457,05
inc. vat
In stock
SKU
6075948
Manual clamping unit for Mori Seiki machines
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Manual clamping unit for Mori Seiki machines
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 28mm |
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 75mm |
| TQ - Torque | 40Nm |
| WT - Weight Of Item | 3.082kg |
| OAL - Overall Length | 90mm |
| OHX - Maximum Overhang | 75mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 43mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| OAH - Overall Height | 77.4mm |
| OAW - Overall Width | 117mm |
| ORDCODE | C4-TLE-MS40A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02CN_C040N_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0400_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-01 14:20:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | L |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 570-32LF-16 Rectangular shank to CoroTurn™ SL adaptorR 2 717,45 inc. vat -
Sandvik Coromant 570-25L151.3-08-20 T-Max™ Q-Cut head for groovingR 2 941,70 inc. vat
Write Your Own Review