Sandvik Coromant C4-390.410-125095HD HSK to Coromant Capto™ adaptor
Next
Sandvik Coromant C3-390.410-100080HD HSK to Coromant Capto™ adaptor
Previous
Sandvik Coromant C3-390.410-100080HD HSK to Coromant Capto™ adaptor
Previous
R 13 556,20
inc. vat
In stock
SKU
6228983
HSK to Coromant Capto® adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to Coromant Capto® adaptor
| CP - Coolant Pressure | 10000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 35mm |
| DCON - Connection Diameter | 50mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 105mm |
| BD - Body Diameter | 125mm |
| LB - Body Length | 105mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 95Nm |
| WT - Weight Of Item | 5.548kg |
| OAL - Overall Length | 168mm |
| OHX - Maximum Overhang | 105mm |
| ORDCODE | C5-390.410-125105HD |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK01_C1250_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS03_C0500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-01-20 05:07:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | A |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review