Sandvik Coromant C6-NC5010-00040 Hydraulic clamping unit
Next
Sandvik Coromant C5-570-32-RF Coromant Capto™ to CoroTurn™ SL adaptor
Previous
Sandvik Coromant C5-570-32-RF Coromant Capto™ to CoroTurn™ SL adaptor
Previous
R 6 962,10
inc. vat
In stock
SKU
5729148
Coromant Capto® to CoroTurn® SL adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to CoroTurn® SL adaptor
| CP - Coolant Pressure | 7000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 35mm |
| DCON - Connection Diameter | 25mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 36mm |
| TQ - Torque | 3.7Nm |
| WT - Weight Of Item | 0.551kg |
| OAL - Overall Length | 79mm |
| OHX - Maximum Overhang | 36mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 21mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 48.8mm |
| ORDCODE | C5-570-25-RF |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SLHDSA1_C0250_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-11-16 05:48:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| Hand | R |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review