Sandvik Coromant C5-LCI80-000110 Manual clamping unit
Next
Sandvik Coromant C5-LCE80-028082-2 Manual clamping unit
Previous
Sandvik Coromant C5-LCE80-028082-2 Manual clamping unit
Previous
R 32 610,55
inc. vat
In stock
SKU
5907393
Manual clamping unit
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Manual clamping unit
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 35mm |
| DCON - Connection Diameter | 50mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 40mm |
| TQ - Torque | 70Nm |
| WT - Weight Of Item | 5.464kg |
| OAL - Overall Length | 75mm |
| OHX - Maximum Overhang | 40mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 0mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| OAH - Overall Height | 98mm |
| OAW - Overall Width | 135mm |
| ORDCODE | C5-LCE80-040000 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02_C0380_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-01 14:19:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | L |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review