Sandvik Coromant C3-TRI-NA44A-TT Manual clamping unit for Nakamura Tome machines
Next
Sandvik Coromant C5-TRI-EM65A Manual clamping unit for EMAG machines
Previous
Sandvik Coromant C5-TRI-EM65A Manual clamping unit for EMAG machines
Previous
R 27 174,50
inc. vat
In stock
SKU
7075628
Manual clamping unit for EMAG machines
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Manual clamping unit for EMAG machines
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 35mm |
| DCON - Connection Diameter | 50mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 82mm |
| TQ - Torque | 70Nm |
| WT - Weight Of Item | 3.3kg |
| OAL - Overall Length | 87.5mm |
| OHX - Maximum Overhang | 82mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 0mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 82mm |
| OAH - Overall Height | 96mm |
| OAW - Overall Width | 100mm |
| ORDCODE | C5-TLI-EM65A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02LN_C065A_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-01 14:27:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | L |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review