Sandvik Coromant C5-TRI-MZ80A Manual clamping unit for Mazak machines
Next
Sandvik Coromant C5-TRE-MZ80A Manual clamping unit for Mazak machines
Previous
Sandvik Coromant C5-TRE-MZ80A Manual clamping unit for Mazak machines
Previous
R 37 499,20
inc. vat
Out of stock
SKU
6251564
Manual clamping unit for Mazak machines
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Manual clamping unit for Mazak machines
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 35mm |
| DCON - Connection Diameter | 50mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 120mm |
| TQ - Torque | 70Nm |
| WT - Weight Of Item | 13.39kg |
| OAL - Overall Length | 152mm |
| OHX - Maximum Overhang | 120mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 93mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 152mm |
| OAH - Overall Height | 98mm |
| OAW - Overall Width | 195.5mm |
| ORDCODE | C5-TLI-MZ80A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02DN_C080N_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-01 14:22:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | L |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C4-PSSNL-27042-12 T-Max™ P cutting unit for turningR 3 958,30 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-LC2040-51040M VDI to Coromant Capto™ clamping unitR 23 259,90 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-LC2050-00065M VDI to Coromant Capto™ clamping unitR 23 259,90 inc. vat -
Sandvik Coromant C4-LC2040-51030M VDI to Coromant Capto™ clamping unitR 23 259,90 inc. vat
Write Your Own Review