Sandvik Coromant C5-TLE-MS60A-DT Manual clamping unit for Mori Seiki machines
Next
Sandvik Coromant C5-TRI-MS60A Manual clamping unit for Mori Seiki machines
Previous
Sandvik Coromant C5-TRI-MS60A Manual clamping unit for Mori Seiki machines
Previous
R 31 248,95
inc. vat
Out of stock
SKU
6047719
Manual clamping unit for Mazak machines
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Manual clamping unit for Mazak machines
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 35mm |
| DCON - Connection Diameter | 50mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 140mm |
| TQ - Torque | 60Nm |
| WT - Weight Of Item | 9.355kg |
| OAL - Overall Length | 172mm |
| OHX - Maximum Overhang | 140mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 75mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 172mm |
| OAH - Overall Height | 84mm |
| OAW - Overall Width | 135mm |
| ORDCODE | C5-TRI-MZ68A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02DN_C068N_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-01 14:20:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | R |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review