Sandvik Coromant C6-ASHR3-36125-20 Coromant Capto™ miniturret for three rectangular shank tools
Next
Sandvik Coromant C6-ASHL3-36125-20 Coromant Capto™ miniturret for three rectangular shank tools
Previous
Sandvik Coromant C6-ASHL3-36125-20 Coromant Capto™ miniturret for three rectangular shank tools
Previous
R 20 043,35
inc. vat
In stock
SKU
5728789
Coromant Capto® miniturret for three rectangular shank tools
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® miniturret for three rectangular shank tools
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44mm |
| DCON - Connection Diameter | 63mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 120deg |
| LF - Functional Length | 123mm |
| WT - Weight Of Item | 3.89kg |
| OAL - Overall Length | 163mm |
| OHX - Maximum Overhang | 123mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 15.6mm |
| HF - Functional Height | 19.05mm |
| LPR - Protruding Length | 123mm |
| DIX - Maximum Tool Changer Interference Diameter | 90mm |
| ORDCODE | C6-ASHR3-36125-12-A |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_VKT01_B1212_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 5 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-02-07 13:00:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| Hand | R |
| CCONWS - Workpiece Side Connection Count | 3 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C8-DVJNL-55080-16 T-Max™ P cutting unit for turningR 5 485,50 inc. vat -
Sandvik Coromant C8-DSRNR-45080-25 T-Max™ P cutting unit for turningR 5 485,50 inc. vat
Write Your Own Review