Sandvik Coromant C6-NF123G20-00075B CoroCut™ 1-2 cutting unit for parting and grooving
Next
Sandvik Coromant C6-RF151.23-45080-60 T-Max™ Q-Cut cutting unit for parting and grooving
Previous
Sandvik Coromant C6-RF151.23-45080-60 T-Max™ Q-Cut cutting unit for parting and grooving
Previous
R 6 322,70
inc. vat
In stock
SKU
5729030
Top Lok cutting unit for parting and grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok cutting unit for parting and grooving
| CP - Coolant Pressure | 1000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44mm |
| DCON - Connection Diameter | 63mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 64.9986mm |
| TQ - Torque | 5Nm |
| WT - Weight Of Item | 1.4kg |
| OAL - Overall Length | 102.9986mm |
| OHX - Maximum Overhang | 64.9986mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 45mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 8.7376mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 4.8mm |
| W1 - Insert Width | 4.953mm |
| ORDCODE | C6-TLER-45065-3 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0630_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 5 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 23:16:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CL3L_1 |
| Hand | R |
| MIID - Master Insert Identification | TLG-3189L |
| SSC - Insert Seat Size Code | 3 |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant SRDCL 3225P 05-A CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 2 162,00 inc. vat -
Sandvik Coromant SSDCL 2020K 12 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 875,65 inc. vat -
Sandvik Coromant SRDCR 2020K 06-A CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 875,65 inc. vat -
Sandvik Coromant STFCL 2020K 16 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 875,65 inc. vat -
Sandvik Coromant SSDCN 16 3D CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 971,10 inc. vat
Write Your Own Review