Sandvik Coromant RNGN060300S02520M 7925 T-Max™ insert for turning
Next
Sandvik Coromant CNGN120412S02520M 7925 T-Max™ insert for turning
Previous
Sandvik Coromant CNGN120412S02520M 7925 T-Max™ insert for turning
Previous
R 3 291,30
inc. vat
In stock
SKU
5782760
T-Max® insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 2.3g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 1.5875mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 11.2959mm |
| L - Cutting Edge Length | 12.8959mm |
| BN - Face Land Width | 0.25mm |
| GB - Face Land Angle | 20deg |
| ORDCODE | CNGN120416S02520M 7925 |
| CHANGEDATE | 2022-08-08 10:04:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 1 |
| SC - Insert Shape Code | C |
| SSC - Insert Seat Size Code | 12 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_CN1204_1 |
| Grade | 7925 |
| SUBSTRATE | BH |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant DS20-D2540LX25-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 10 506,40 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2540LX25-06 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 11 470,10 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2600L32-04 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 11 084,85 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2600L32-05 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 081,90 inc. vat -
Sandvik Coromant DS20-D2540LX25-07 CoroDrill® DS20 indexable insert drillR 12 240,60 inc. vat
Write Your Own Review