Sandvik Coromant CNMA 12 04 12-KR 3225 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant CNMA 12 04 04-KR 3225 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant CNMA 12 04 04-KR 3225 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 234,60
inc. vat
In stock
SKU
6868579
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.01kg |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 0.7938mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 12.0959mm |
| L - Cutting Edge Length | 12.8959mm |
| ORDCODE | CNMA 12 04 08-KR 3225 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 20:20:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | C |
| SSC - Insert Seat Size Code | 12 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_CN1204_1 |
| Grade | 3225 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | KR |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant A880-D1000LX25-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 375,30 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1437LX38-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 13 488,35 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1437P38-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 790,45 inc. vat -
Sandvik Coromant A880-D1500LX38-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 249,95 inc. vat
Write Your Own Review