Sandvik Coromant CNMG 19 06 12-HM 2025 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant CNMG 19 06 16-MM 2025 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant CNMG 19 06 16-MM 2025 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 469,20
inc. vat
In stock
SKU
5725479
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.03kg |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 19.05mm |
| RE - Corner Radius | 1.5875mm |
| Insert Thickness | 6.35mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 7.925mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 17.7439mm |
| L - Cutting Edge Length | 19.3439mm |
| ORDCODE | CNMG 19 06 16-MM 2035 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 17:11:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | C |
| SSC - Insert Seat Size Code | 19 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_CN1906_1 |
| Grade | 2035 |
| COATING | PVD TiAlN+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | MM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 345-063Q22-13M CoroMill™ 345 face milling cutterR 10 720,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-063Q22-13HX CoroMill™ 345 face milling cutterR 12 233,70 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-063Q22-13H CoroMill™ 345 face milling cutterR 11 477,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-160Q40-13M CoroMill™ 345 face milling cutterR 25 225,25 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-080C6-13H CoroMill™ 345 face milling cutterR 16 246,05 inc. vat -
Sandvik Coromant 345-063Q22-13L CoroMill™ 345 face milling cutterR 9 963,60 inc. vat
Write Your Own Review