Sandvik Coromant DNMG 11 04 04-PM 4325 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant CNMG 19 06 12-PM 4325 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant CNMG 19 06 12-PM 4325 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 541,65
inc. vat
In stock
SKU
6265891
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.029kg |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 19.05mm |
| RE - Corner Radius | 1.5875mm |
| Insert Thickness | 6.35mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 7.925mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 17.7439mm |
| L - Cutting Edge Length | 19.3439mm |
| ORDCODE | CNMG 19 06 16-PM 4325 |
| CHANGEDATE | 2022-01-01 01:12:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | C |
| SSC - Insert Seat Size Code | 19 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_CN1906_1 |
| Grade | 4325 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | PM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 392.55505C4032050 BIG-PLUS MAS-BT to arbor adaptorR 5 620,05 inc. vat -
Sandvik Coromant 392.55514-4025070 BIG-PLUS MAS-BT to ER collet chuckR 5 620,05 inc. vat -
Sandvik Coromant 392.55514-4040070 BIG-PLUS MAS-BT to ER collet chuckR 5 620,05 inc. vat -
Sandvik Coromant 392.55505C4022045 BIG-PLUS MAS-BT to arbor adaptorR 5 620,05 inc. vat
Write Your Own Review