Sandvik Coromant DNGA150412S01030AWH 7015 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant DNGA150408T01525 6050 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant DNGA150408T01525 6050 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 519,80
inc. vat
In stock
SKU
5731974
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 2.7g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 0.7938mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 14.7038mm |
| L - Cutting Edge Length | 15.5038mm |
| BN - Face Land Width | 0.25mm |
| GB - Face Land Angle | 20deg |
| ORDCODE | DNGA150408T02520 6190 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 17:45:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | D |
| SSC - Insert Seat Size Code | 15 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_DN1504_1 |
| Grade | 6190 |
| SUBSTRATE | CN |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RAG123G11-40B CoroCut™ 1-2 boring bar for groovingR 7 186,35 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG123H039-20B CoroCut™ 1-2 boring bar for groovingR 5 706,30 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG123H030-16B CoroCut™ 1-2 boring bar for groovingR 4 548,25 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG123E07-25B CoroCut™ 1-2 boring bar for groovingR 4 548,25 inc. vat
Write Your Own Review