Sandvik Coromant DNGA110408S01030A 7015 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant DNGA110404S01030A 7025 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant DNGA110404S01030A 7025 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 320,85
inc. vat
In stock
SKU
5732245
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 16.3g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 1.1906mm |
| Insert Thickness | 6.35mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 14.3038mm |
| L - Cutting Edge Length | 15.5038mm |
| ORDCODE | DNMA 15 06 12-KR 3210 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 17:49:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | D |
| SSC - Insert Seat Size Code | 15 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_DN1506_1 |
| Grade | 3210 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | KR |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant STFCR 1212F 11 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 668,65 inc. vat -
Sandvik Coromant SRDCN 3225P 16-A CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 2 162,00 inc. vat -
Sandvik Coromant SSDCN 1212F 09-M CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 668,65 inc. vat -
Sandvik Coromant SRDCN 3232P 20-A CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 2 638,10 inc. vat -
Sandvik Coromant SSBCR 2525M 12 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 971,10 inc. vat
Write Your Own Review