Sandvik Coromant 930-C8-HD-32-180 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930
Next
Sandvik Coromant EH-BB30-12-044 BIG-PLUS MAS-BT to Coromant EH adaptor
Previous
Sandvik Coromant EH-BB30-12-044 BIG-PLUS MAS-BT to Coromant EH adaptor
Previous
R 5 798,30
inc. vat
In stock
SKU
6863446
Coromant EH to ER adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant EH to ER adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 20mm |
| DCON - Connection Diameter | 21mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 30.5mm |
| BD - Body Diameter | 28mm |
| LB - Body Length | 42mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 320001/min |
| WT - Weight Of Item | 0.123kg |
| OAL - Overall Length | 66mm |
| OHX - Maximum Overhang | 30.5mm |
| ORDCODE | ER-EH25-20-042 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SAT01_A0250_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CLTERB_C0200_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-22 14:27:00.000 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant SCLCR 103C-S CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 668,65 inc. vat -
Sandvik Coromant SCLCR 2525M12 CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 971,10 inc. vat -
Sandvik Coromant SCLCR 1212F 09-M CoroTurn™ 107 shank tool for turningR 1 668,65 inc. vat
Write Your Own Review