Sandvik Coromant HT10-ASHA-090-25HP HSK to rectangular shank adaptor
Next
Sandvik Coromant HT06-ASHR-132-25HP HSK to rectangular shank adaptor
Previous
Sandvik Coromant HT06-ASHR-132-25HP HSK to rectangular shank adaptor
Previous
R 9 869,30
inc. vat
In stock
SKU
7086867
HSK to rectangular shank adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to rectangular shank adaptor
| CP - Coolant Pressure | 15000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 63mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 132mm |
| WT - Weight Of Item | 2.761kg |
| OAL - Overall Length | 163.9mm |
| OHX - Maximum Overhang | 132mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 13mm |
| HF - Functional Height | 25mm |
| LPR - Protruding Length | 132mm |
| OAH - Overall Height | 78mm |
| OAW - Overall Width | 69.47mm |
| RADH - Radial Body Height | 46mm |
| RADW - Radial Body Width | 38mm |
| DIX - Maximum Tool Changer Interference Diameter | 100mm |
| ORDCODE | HT06-ASHL-132-25HP |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK07_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_VKT01_A2525_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 6 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-05-04 11:23:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | T |
| STDNO - Standard Number | DIN69893-7 |
| Hand | L |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 393.14-20 16 155 Cylindrical shank to ER collet chuckR 4 112,40 inc. vat -
Sandvik Coromant 393.14-08 11 056 Cylindrical shank to ER collet chuckR 3 245,30 inc. vat -
Sandvik Coromant 393.277-20 02 075A Slide to adjustable drill adaptorR 6 141,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 393.277-25 02 085A Slide to adjustable drill adaptorR 6 141,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 393.277-25 01 080A Slide to adjustable drill adaptorR 6 141,00 inc. vat
Write Your Own Review