Sandvik Coromant MB-E0500-25-07R Cylindrical shank to CoroCut™ MB adaptor
Next
Sandvik Coromant 930-C6-HD-25-150 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
Sandvik Coromant 930-C6-HD-25-150 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930
Previous
R 4 022,70
inc. vat
Out of stock
SKU
6879565
Cylindrical shank with flat to CoroCut® MB adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical shank with flat to CoroCut® MB adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 7mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 86.1mm |
| BD - Body Diameter | 9mm |
| LB - Body Length | 86.1mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.137kg |
| OAL - Overall Length | 86.1mm |
| OHX - Maximum Overhang | 22.9mm |
| LSC - Clamping Length | 63.2mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| OHN - Minimum Overhang | 22.9mm |
| WF - Functional Width | 0mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| H - Shank Height | 11.7mm |
| LPR - Protruding Length | 86.1mm |
| ORDCODE | MB-E0500-09-07 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLF3_R5000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SIMD_C0070_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 3 |
| BMC - Body Material Code | 2 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 17:03:00.000 |
| Hand | N |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
Write Your Own Review