Sandvik Coromant MB-E0500-19-07R Cylindrical shank to CoroCut™ MB adaptor
Next
Sandvik Coromant MB-E0500-13-09R Cylindrical shank to CoroCut™ MB adaptor
Previous
Sandvik Coromant MB-E0500-13-09R Cylindrical shank to CoroCut™ MB adaptor
Previous
R 4 258,45
inc. vat
In stock
SKU
5735523
Cylindrical shank to CoroCut® MB adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical shank to CoroCut® MB adaptor
| CP - Coolant Pressure | 1000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 9mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 104.7mm |
| BD - Body Diameter | 9.5mm |
| LB - Body Length | 104.7mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 173.3g |
| OAL - Overall Length | 104.7mm |
| OHX - Maximum Overhang | 40.8mm |
| LSC - Clamping Length | 60mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| OHN - Minimum Overhang | 40.8mm |
| WF - Functional Width | 0mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 104.7mm |
| ORDCODE | MB-E0500-17-09R |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLR_R5000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SIMD_C0090_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 2 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 17:00:00.000 |
| Hand | N |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| LOCAP - Location Aid Property | True |
Write Your Own Review