Sandvik Coromant 930-C3-S-12-074 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930
Next
Sandvik Coromant C6-390B.540-40 085 BIG-PLUS ISO to Coromant Capto™ adaptor
Previous
Sandvik Coromant C6-390B.540-40 085 BIG-PLUS ISO to Coromant Capto™ adaptor
Previous
Sandvik Coromant MB-E12-64-07R Cylindrical shank to CoroCut™ MB adaptor
R 7 169,10
inc. vat
In stock
SKU
6585857
Cylindrical shank to CoroCut® MB adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical shank to CoroCut® MB adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 7mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 126.1mm |
| BD - Body Diameter | 9mm |
| LB - Body Length | 126.1mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.156kg |
| OAL - Overall Length | 126.1mm |
| OHX - Maximum Overhang | 64mm |
| LSC - Clamping Length | 62.1mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| OHN - Minimum Overhang | 64mm |
| WF - Functional Width | 0mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 126.1mm |
| ORDCODE | MB-E12-64-07R |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLR_G1200_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SIMD_C0070_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 3 |
| BMC - Body Material Code | 2 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 17:03:00.000 |
| Hand | N |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
| LOCAP - Location Aid Property | True |
Write Your Own Review