Sandvik Coromant MB-E12-64-07R Cylindrical shank to CoroCut™ MB adaptor
SKU
Cylindrical shank to CoroCut® MB adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 7mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 126.1mm |
| BD - Body Diameter | 9mm |
| LB - Body Length | 126.1mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 0.156kg |
| OAL - Overall Length | 126.1mm |
| OHX - Maximum Overhang | 64mm |
| LSC - Clamping Length | 62.1mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| OHN - Minimum Overhang | 64mm |
| WF - Functional Width | 0mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 126.1mm |