Sandvik Coromant N123E2-0200-0002-GM 1125 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Next
Sandvik Coromant N123E2-0200-0002-GF 525 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
Sandvik Coromant N123E2-0200-0002-GF 525 CoroCut™ 1-2 insert for grooving
Previous
R 351,90
inc. vat
In stock
SKU
5735785
CoroCut® 1-2 insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 2.3g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.3321mm |
| CW - Cutting Width | 2mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 18.8mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 19.89mm |
| ORDCODE | N123E2-0200-0002-GM H13A |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:09:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | E |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCE2_1 |
| Grade | H13A |
| SUBSTRATE | HW |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | GM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
Write Your Own Review