Sandvik Coromant N123F1-0250-0003-CR 1125 CoroCut™ 1-2 insert for parting
Next
Sandvik Coromant N123G2-0300-0002-CM 525 CoroCut™ 1-2 insert for parting
Previous
Sandvik Coromant N123G2-0300-0002-CM 525 CoroCut™ 1-2 insert for parting
Previous
R 285,20
inc. vat
In stock
SKU
5736180
CoroCut® 1-2 insert for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for parting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 3g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.3321mm |
| CW - Cutting Width | 2.5mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 19.75mm |
| ORDCODE | N123F1-0250-0002-CM 2135 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:12:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | F |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCF1_1 |
| Grade | 2135 |
| COATING | CVD TiCrN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | CM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant A20S-SCLCL 09 CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 655,35 inc. vat -
Sandvik Coromant A16R-SVUCR 11-E CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 190,75 inc. vat -
Sandvik Coromant A16R-SVUCR 11-ER CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 190,75 inc. vat -
Sandvik Coromant A20S-SCLCL 09-R CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 655,35 inc. vat -
Sandvik Coromant A16R-SVUCL 11-ER CoroTurn™ 107 boring bar for turningR 2 190,75 inc. vat
Write Your Own Review