Sandvik Coromant N123J2-0500-0004-TF H13A CoroCut™ 1-2 insert for turning
Next
Sandvik Coromant N123J2-0500-0004-TM 3115 CoroCut™ 1-2 insert for turning
Previous
Sandvik Coromant N123J2-0500-0004-TM 3115 CoroCut™ 1-2 insert for turning
Previous
R 1 820,45
inc. vat
In stock
SKU
5736303
CoroCut® 1-2 insert for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for grooving
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 3.5g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.3321mm |
| CW - Cutting Width | 3mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.2mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.2mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.05mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.05mm |
| ORDCODE | N123G1-0300-0002-GE CB20 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:13:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | G |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCG1_1 |
| Grade | CB20 |
| SUBSTRATE | BL |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | GE |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review