Sandvik Coromant N123H1-0400-0003-CR 2135 CoroCut™ 1-2 insert for parting
Next
Sandvik Coromant N123H1-0400-0002-CM 2135 CoroCut™ 1-2 insert for parting
Previous
Sandvik Coromant N123H1-0400-0002-CM 2135 CoroCut™ 1-2 insert for parting
Previous
R 357,65
inc. vat
In stock
SKU
5735935
CoroCut® 1-2 insert for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for parting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.006kg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 4mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | 0mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.1mm |
| REL - Corner Radius Left | 0.3mm |
| RER - Corner Radius Right | 0.3mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 24.79mm |
| ORDCODE | N123H1-0400-0003-CR 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 11:09:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | H |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCH1_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | CR |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant SNMM 25 09 24-HR 4215 T-Max™ P insert for turningR 1 212,10 inc. vat -
Sandvik Coromant SNMM 25 09 24-HR 235 T-Max™ P insert for turningR 1 052,25 inc. vat -
Sandvik Coromant SNMM 25 09 24-MR 2025 T-Max™ P insert for turningR 1 052,25 inc. vat
Write Your Own Review